KULLANIM ŞARTLARI VE SATIŞ SÖZLEŞMESİ
 
1. 18 yaşından küçük kişiler alışveriş yapamaz, ancak yetişkinleri aracılığı ile satın alabilirler.

2. Sitemizden kredi kartı (Visa, Master Card) ya da banka havalesi ile alışveriş yapılabilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilâtın yapıldığı ya da havalenin hesaplarımıza ulaştığını belirlediğimiz andır. Ödemeli gönderi ya da posta çeki gibi belirtilmeyen ödeme yöntemleri kabul edilmez.

3. Velomoto.com trtüm Siparişlerinizi, yasaların gerektirdiği şekilde fatura eşliğinde teslim edecektir. Fatura, belirtilen fatura adresine postalanacaktır. Yapılan alışverişlerdeki tüm fiyatlar KDV dâhil fiyatıdır. Dövizle satılan ürünlerimizin değeri ödeme yapılan günün TCMB efektif kurundan TL'ye çevrilir.

4. Siparişin verildiği tarihte var olmayan ve öngörülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkansızlaştıran haller, mücbir sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza...) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçeklesen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep hali 10 (on) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, siparişi tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır.

5. Paketlerinizin, alışverişiniz sırasında size belirtilen süreler içinde teslim edilmemesi durumunda info@velomoto.com.tr adresine yazarak, durumun bize bildirilmesi gerekmektedir. Kargo şirketi tarafımızdan aranarak, size paketin teslim tarihi hakkında bilgi verilecektir. Paket teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır. Bu yüzden: Teslimat sırasında hasarlı olduğunu tespit edilen paketler kabul edilmeyip tutanak tutturulmalıdır. Daha sonra, tutanak 0212 6199432 numaralı telefona fakslanıp durum, info@velomoto.com.tr 'a bir e-posta aracılığıyla bildirilmelidir. Velomoto.com.tr sipariş ile ilgili çalışmalara başlayarak, en kısa zamanda teslimatın tekrarlanmasını sağlayacaktır.

6. Sipariş İptali; siparişinizi verdiğiniz gün saat 17:00' a kadar,  (212) 475 55 56 telefon numarasını arayarak ya da info@velomoto.com.tr adresine sipariş numaranız ile birlikte e-posta göndererek siparişinizi iptal edebilirsiniz.

7. Ürün İade Şartları; Tüketici sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişiye teslimden itibaren 7 gün içerisinde iade etme hakkına sahiptir. Bu durumda kargo ücreti müşteriye aittir. Şirketimiz tarafından ürünün iade edilebilmesi için ürün ambalajının ve kutu muhteviyatının zarar görmemiş olması, ürünün yeni olarak tekrar satılabilir bir durumda olması şarttır. Aksi takdirde iadesi kabul edilmeyecektir.  Kargo teslim fişinin ve satış faturasının aslının ve kargo paketi üzerinde bulunan 2. nüshasının iadesi zorunludur.Bu belgelerin tarafımıza ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedelinin müşterinin kredi kartına iade edilmesi için firmamız girişimde bulunur.Ürün bedelinin iadesinde banka tarafından olacak aksaklıklardan Velomoto İth. İhr. Nak. San. Tic. Ltd. Şti. sorumlu değildir.