Teslimat Bilgileri
Kredi kartı ile vermiş olduğunuz siparişleriniz banka tarafından kredi kartı ödemesi onay bilgisi alınmasını takip eden, banka havalesi ile vermiş olduğunuz siparişleriniz ise, ödemenin hesabımıza geçmesi ile kesinleşmiş olup, en geç 2 ila 7 iş günü içerisinde müşteriye teslim edilir. Siparişinizin size en çabuk şekilde ulaşması için lütfen adres bilgilerinizi mümkün olduğu kadar açık yazınız.

Ürün İade Şartları
Tüketici sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişiye teslimden itibaren 15 gün içerisinde iade etme hakkına sahiptir. Bu durumda kargo ücreti müşteriye aittir. Şirketimiz tarafından ürünün iade edilebilmesi için ürün ambalajının ve kutu muhteviyatının zarar görmemiş olması, ürünün yeni olarak tekrar satılabilir bir durumda olması şarttır. Aksi takdirde iadesi kabul edilmeyecektir.  Kargo teslim fişinin ve satış faturasının aslının ve kargo paketi üzerinde bulunan 2. nüshasının iadesi zorunludur.Bu belgelerin tarafımıza ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedelinin müşterinin kredi kartına iade edilmesi için firmamız girişimde bulunur.Ürün bedelinin iadesinde banka tarafından olacak aksaklıklardan Velomoto.com.tr sorumlu değildir.
 
Sipariş Hataları
Kargo'dan teslim aldığınız paketi kargo görevlisinin yanında açıp, siparişinizi kontrol ediniz. Herhangi bir yanlışlık veya eksiklik gördüğünüz takdirde derhal bizimle irtibata geçiniz.
 
Kargo Ücretleri
Kargolarınızı Türkiye'nin en seçkin kargo şirketleri ile tarafınıza ulaştırıyoruz. Tahsilâtı yapılmış bir siparişin teslimatı  Aras Kargo veya Ambar yolu ile yapılır. 1.500 TL yi geçen siparişlerinizde Ambar ücreti tarafımızdan karşılanmaktadır. Aras Kargo ile istenen siparişlerde kargo ücreti alıcıya aittir.
 
Cumartesi günleri saat 12.00' den sonra verilen siparişleriniz, ödeme bilgisinin onayını takip eden pazartesi günü verilmiş kabul edilir. Resmi tatil ve bayram günlerine rastlayan siparişleriniz ödeme bilgisinin teyit edilmesi durumunda takip eden ilk iş günü alınmış kabul edilir.

Kargo firmalarından kaynaklanan aksaklıklardan dolayı şirketimiz sorumlu değildir.


Ürünlerin Garanti uygulaması
1- Ürün arıza durumunda müşteri tarafından şirketimize ulaşılarak ( tel / e-mail ) bilgi verilmeli.
2- Ürün tamir süresi en fazla 30 iş günüdür. Bu süre ürüne ilişkin arızanın servis istasyonuna, ya da satıcıya bildirim tarihinden itibaren başlar. Bu sürenin aşılması durumunda, müşteri ürünün ücretsiz değişimini ya da bedel iadesini isteyebilir.
3- Satıcı, ürünün; garanti süresi içinde, gerek malzeme ve işçilik gerekse montaj hatalarından dolayı arızalanması halinde işçilik masrafı, değiştirilen parça bedeli ya da başka herhangi bir ad altında hiçbir ücret talep etmeksizin tamirini yapmak veya yaptırmakla yükümlüdür.
4- Arızalarda kullanım hatasının bulunup bulunmadığı servis istasyonları, servis istasyonunun mevcut olmaması halinde ithalatçı veya imalatçı firma tarafından düzenlenen raporla belirlenir.
5- Tüketicinin onarım hakkını kullanmasına rağmen ürünün;
a) Tüketiciye teslim edildiği tarihten itibaren, bir yıl içerisinde; aynı arızanın ikiden fazla tekrarlanması veya farklı arızaların dörtten fazla meydana gelmesi veya belirlenen garanti süresi içerisinde farklı arızaların toplamının altıdan fazla olması unsurlarının yanı sıra, bu arızaların üründen yararlanamamayı sürekli kılması,
b) Tamiri için gereken azami sürenin (30 gün) aşılması,
c) Arızanın tamirinin mümkün bulunmadığının belirlenmesi,
bu durumlarda, tüketici ürünün ücretsiz değiştirilmesini, bedel iadesi veya ayıp oranında bedel indirimi talep edebilir. Bütün bu durumlarda da kargo ücreti müşteriye aittir.

Ürünlerin Garanti kapsamı
Ürünler, imalatçı veya ithalatçı firma garantisi kapsamındadır. Satın almış olduğunuz ürünlerde, garanti süresi içinde meydana gelen arızalar, aşağıda ayrıntıları belirtilen garanti şartlarına göre değerlendirilir. Ürün faturası Garanti Belgesi yerine geçer.
1.Buji ,filtre, balata ve kayış gibi ürünler sarf malzeme sınıfında olduğundan Garanti kapsamı dışındadır.
2.Aküler kullanım şartlarına uymak şartıyla malzeme ve imalat hatalarına karşı 6 Ay sınırlı garantilidir. Akünün kullanım şartlarını sitemizde detaylı olarak açıklanmıştır.  
3.Elektrik ve elektronik ürünler ( CDI,regülatör,flaşör vs.) hassas malzeme sınıfındadır. Bundan dolayı araçlardaki her hangi bir elektrik arızasına maruz kaldığında hasar görmektedir ve sadece ehliyetli servis tarafından montajı yapılmalıdır. Bu konu şirketimizin kontrolü dışında olduğundan garanti kapsamında değildir.  
4.Diğer ürünler malzeme ve imalat hatalarına karşı 6 Ay sınırlı garantilidir.


Arızalı Ürünler
1- Sitemizden satın almış olduğunuz ürünlerin tarafınıza teslimatı sırasında kargo firması yetkilisi huzurunda açılarak taşıma esnasında ürünün zarar görüp görmediği kontrol edilmelidir. Ürün kargo esnasında zarar görmüşse teslim alınmamalı ve tutanakla bu durum teyit edilmelidir.